image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Metropolia dodała lokalizacje GPS dla automatów biletowych ŚKUP. Dzięki temu, za pośrednictwem internetu, można łatwo znaleźć najbliższy automat i wyznaczyć bezpośrednią trasę do niego.

Lokalizacje GPS zostały wprowadzone w związku z zagrożeniem koronawirusem. Od czwartku (12 marca) kierowcy nie będą sprzedawać biletów w pojazdach przez kolejne dwa tygodnie. Umiejscowienie biletomatów na mapach internetowych ułatwi ich odnalezienie osobom, które do tej pory rzadko korzystały z tych urządzeń.

Lista biletomatów wraz z ich lokalizacjami dostępna jest TUTAJ.

Przewidziana jest także dodatkowa dezynfekcja automatów biletowych. Szczególna uwaga poświęcona będzie najczęściej dotykanym przez pasażerów elementom urządzeń, czyli ekranowi, klawiaturze, rynnie (gdzie wydawane są bilety papierowe i reszta) oraz wlotowi na monety.

Ponadto ZTM przygotował plakaty z informacjami o tym, w jaki sposób i gdzie najlepiej kupować bilety, gdy nie sprzedają ich kierowcy. Plakaty pojawią się zarówno w pojazdach komunikacji miejskiej, jak i w Punktach Obsługi Pasażera. W tym drugim przypadku do plakatów będzie również dołączana informacja o lokalizacji najbliższego automatu ŚKUP.