image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

W dobie epidemii, która panuje w naszym kraju i na świecie niezwykle ważne są gesty solidarności, dzięki którym ci wszyscy, którzy pracują bez wytchnienia walcząc o nasze zdrowie poczuli, że mogą liczyć na wsparcie innych. Jednym z takich właśnie gestów jest szycie maseczek m.in. dla służby zdrowia. Zabrzanie, pracownicy różnych instytucji i firm od kilku tygodni dają wspaniale świadectwo, że potrafią współdziałać w słusznej sprawie i że można na nich liczyć!

Pracownicy Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu przekazali dla Domu Pomocy Społecznej nr 1 przy ul. Matejki ok. 100 uszytych własnoręcznie maseczek. 

Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży „Wielka Flota Zjednoczonych Sił” w Zabrzu także skupiło wokół siebie wielu chętnych, którzy szyją maseczki. Setki maseczek trafiło już m.in. do: Szpitala Miejskiego w Zabrzu, Śląskiego Centrum Chorób Serca, Domu Pomocy Społecznej w Tarnowskich Górach, MOPR Zabrze – Dzielnicowe Punkty Pomocy Społecznej oraz Domu Pomocy Społecznej prowadzonego przez Zakon Kamilianów w Zabrzu przy ulicy Cisowej 6.

Źródło: UM Zabrze