image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Zakład Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. podejmuje działania na rzecz usuwania malunków szpecących ściany piekarskich nieruchomości. W przypadku zauważenia efektów działań “pseudograficiarzy” prosimy o ich zgłaszanie.

Wandale mają za nic remonty budynków znajdujących się na terenie miasta. Niejednokrotnie dopuścili się już aktów, na skutek których elewacje oszpecone zostały obraźliwymi lub mało estetycznymi napisami. Działania ZGK prowadzą do tego, by usuwać kolejne wulgarne napisy i graffiti, którym daleko do sztuki. Nieustannie podejmowane są kroki mające na celu przywrócenie budynkom ich dawnego wyglądu, by zadbać o wizerunek miasta.

Pierwszym krokiem koniecznym do wykonania pracy na rzecz usunięcia malowideł jest ich inwentaryzacja, która możliwa jest dzięki reakcji mieszkańców. Następnym krokiem jest oczywiście podjęcie niezbędnych działań z użyciem środków służących usunięciu farby z tynku. Jak przebiega, ustalona już i sprawdzona, metoda współdziałania służb i mieszkańców miasta? Składa się z trzech kroków:

– Zgłoszenie problemu do Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej lub na sos@piekary.pl,
– Interwencja Zakładu Gospodarki Komunalnej mająca na celu jak najszybsze usunięcie farby,
– Jeśli podjęte działania są niewystarczające – wykonawca dokonuje poprawek.

Apelujemy też, by w przypadku zaobserwowania działania wandali reagować, dzwoniąc na policję.

Źródło: UM Piekary Śląskie