image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

11 maja rusza modernizacja ul. Piłsudskiego w Dąbrowie Górniczej – na odcinku od ul. Srokowskiego do ul. Poniatowskiego, na jezdni w kierunku centrum miasta. Równocześnie rozpocznie się budowa parkingu przy ul. Tysiąclecia.

Prace obejmą wymianę nakładki asfaltowej i miejscowe wzmocnienia podbudowy jezdni, wymianę krawężników, wymianę ok.80 m kanalizacji w rejonie skrzyżowania z ul. Poniatowskiego, a także korektę zatoki autobusowej przy Zespole Szkół Ekonomicznych. Całość ma być gotowa do 15 lipca.

W trakcie pierwszego etapu, który potrwa ok.1,5 miesiąca, jezdnia zawężona będzie do dwóch pasów. W drugim etapie jezdnia będzie zamknięta, a ruch przeniesiony zostanie na nitkę w kierunku Gołonoga, która wówczas będzie służyć do jazdy w obu kierunkach.

Na początku maja rozpocznie się także budowa parkingu, naprzeciwko bloku przy ul. Tysiąclecia 3, w rejonie skrzyżowania z ul. Piłsudskiego. Powstaną tam 44 miejsca postojowe. 

Wartość prac związanych z przebudową ul. Piłsudskiego wynosi 2 mln 490 tys. zł, a koszt powstania parkingu to 860 tys. zł.

Źródło: UM Dąbrowa Górnicza