image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Jeżech ze Ślonska, poradzymy! – to akcja zainicjowana przez Dziennik Zachodni. Jest to gest solidarności dla Śląska zmagającego się nie tylko z koronawirusem, ale również falą nienawistnych komentarzy. 

Wymowne, symboliczne grafiki reprezentujące akcję stworzył Tomasz Bocheński, wielokrotnie nagradzany na całym świecie grafik prasowy, wielki przyjaciel Śląska.   

– My, mieszkańcy województwa śląskiego, powinniśmy w tym szczególnym czasie wspierać się wzajemnie. Kolejni górnicy przechodzą testy na koronawirusa, w związku z tym wykrywane są kolejni chorzy. Śląsk jest w czołówce zachorowań. Różnie Polska reaguje: jedni trzymają nas za ręce, inni odtrącają i chcą izolować. My chcemy pokazać solidarność. Chcemy pokazać dobre emocje, dzięki którym trochę łatwiej jakoś przetrwać pandemię. Pokażmy, Ślązacy – że jesteśmy razem. Pokażmy, mieszkańcy innych regionów naszego pięknego województwa, że potrafimy być razem w takiej trudnej sytuacji, tak jak przecież na co dzień jesteśmy razem w pracy, czy jak na co dzień spędzamy wolny czas – mówi Marek Twaróg, redaktor naczelny Dziennika Zachodniego.    

Grafiki dostępne są do pobrania na stronie dziennikzachodni.pl. Dziennik Zachodni zachęca do ich udostępniania na Facebooku, Twitterze lub innych serwisach społecznościowych. Pokażmy, że gesty solidarności są ważne! 

Materiał Dziennika Zachodniego

Źródło: UM Piekary Śląskie