image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Masz pomysł, gdzie w Dąbrowie Górniczej powinno wyrosnąć drzewo? Zgłoś to za pomocą serwisu „NaprawmyTo.pl”.

Każdy mieszkaniec Dąbrowy Górniczej, który wyśle zgłoszenie za pośrednictwem serwisu „NaprawmyTo.pl” i wskaże potencjalną lokalizację, w której chciałby, aby zostały posadzone drzewa, będzie mieć wpływ na nasadzenia w mieście.

Zaproponowane tereny będą weryfikowane przez urzędników pod względem własności (tereny prywatne, wspólnot oraz spółdzielni mieszkaniowych nie będą brane pod uwagę) oraz możliwości technicznych, które muszą zostać spełnione przed posadzeniem drzewa (mowa tu o tym, co znajduje się pod ziemią, na której chcemy posadzić drzewo).  Zgłaszający wniosek o nasadzenie otrzyma mailową informację, czy teren zaproponowany może być w przyszłości objęty nasadzeniami.

W przypadku, gdy zaproponowane miejsca będą zlokalizowane na nieruchomościach pozostających we władaniu gminy lub Skarbu Państwa oraz gdy nie będzie na tym terenie zaplanowana żadna inna inwestycja – nasadzenia drzew zostaną ujęte w planie wykonywanych prac. Zadbajmy o to, by wspólnie zazielenić miasto!

Krótki przewodnik − co należy zrobić, by zgłosić obszar pod nasadzenie drzew?

  1. W przeglądarce internetowej wpisujemy adres strony: https://naprawmyto.pl/home
  2. Następnie wybieramy nasze miasto z rozwijanej listy gmin
  3. Po prawej stronie wciskamy niebieski przycisk „Dodaj własny alert”. Wybieramy lokalizację, na której chcielibyśmy, aby zostały posadzone drzewa oraz dodajemy opis tego miejsca
  4. W kolejnym etapie możemy dodać zdjęcie tej lokalizacji
  5. Następnie klikamy element „przyroda” i wybieramy zakładkę „posadź drzewo”
  6. Wniosek został poprawnie złożony i od teraz będzie rozpatrywany J

„NaprawmyTo.pl”

Portal ten jest narzędziem, które ma ułatwiać kontakt mieszkańca z urzędem. Dzięki niemu każdy może zgłosić problemy dotyczące wielu aspektów życia w mieście, np. zgłosić dzikie wysypisko, poinformować o aktach wandalizmu, a także od teraz zgłosić propozycję miejsca przeznaczonego pod sadzenie drzew.

Źródło: UM Dąbrowa Górnicza