image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Czy wiecie, że dla siedmiu na dziesięciu Polaków wystarczającą zachętę do zakupu danego produktu stanowi to, że pochodzi on z Polski, a połowa konsumentów swój patriotyzm manifestuje podczas zakupów w sklepach z artykułami rolno-spożywczymi? Znak „PRODUKT POLSKI” umożliwia konsumentom łatwiejsze wyszukiwanie produktów wytworzonych w Polsce z użyciem polskich surowców. 

Aby ułatwić konsumentom identyfikację produktów wytworzonych z polskich surowców, w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi opracowano znak „PRODUKT POLSKI” i zasady jego stosowania. Zgodnie z ustawą o zmianie ustawy o jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych produkty opatrzone tą informacją muszą być wyprodukowane z surowców wytworzonych na terenie Polski z tym, że w produktach przetworzonych dopuszcza się użycie importowanych składników (np. przypraw, bakalii) w ilości do 25% masy tych produktów, pod warunkiem że składniki takie nie są wytwarzane w kraju.

Więcej o znaku „PRODUKT POLSKI”

Wybierając żywność z oznaczeniem „PRODUKT POLSKI”, konsument ma pewność, że została ona wytworzona w kraju i z rodzimych surowców. Przy bogatej ofercie na sklepowych półkach ma to niebagatelne znaczenie, a w efekcie przyczynia się także do budowania patriotyzmu konsumenckiego i wsparcia sprzedaży polskiej żywności.

Kupuj Lokalnie – wspieraj dąbrowskich przedsiębiorców

Od początku pandemii koronawirusa Miasto Dąbrowa Górnicza wspiera lokalnych przedsiębiorców. Właśnie z myślą nich powstały akcje #KupujLokalnie i #DGnaWynos. Chociaż lokale gastronomiczne otworzyły swoje drzwi, to nie koniec trudnego czasu dla przedsiębiorców.W trosce o zdrowie klientów, lokale nie mogą działać na pełnych obrotach. Dlatego tak ważne jest, abyśmy nadal kupowali lokalnie i zamawiali jedzenie na wynos i z dowozem. Pomóżmy dąbrowskim przedsiębiorcom wrócić do normalności i przetrwać ten czas!

Kupujmy produkty lokalne i polskie!

Źródło: UM Dąbrowa Górnicza