image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

W dniu wczorajszym odbyło się pierwsze posiedzenie gminnej Rady Seniorów. Rada jest organem o charakterze konsultacyjnym, doradczym i inicjatywnym we wszystkich obszarach dotyczących osób starszych. Głównym celem Rady jest reprezentowanie interesów i potrzeb osób starszych zamieszkałych na terenie naszej gminy.

Pierwsze posiedzenie rozpoczęła Wójt Gminy Małgorzata Bednarek, która oficjalnie pogratulowała członkom nowo powstałej Rady, wręczając zaświadczenia. Podczas spotkania zostali wybrany również przewodniczący, jego zastępcy oraz sekretarz rady. Gminna Rada Seniorów składa się z piętnastu członków, których reprezentuje przewodnicząca Teresa Jaskuła. Zastępcą przewodniczącej została Barbara Staszewska oraz Stanisław Przybylak. Na sekretarza wybrano Wiesławę Głogowską.

Po części oficjalnej, a także po rozmowach w kuluarach nadszedł czas na szkolenie dotyczące działalności rady seniorów. Warto zaznaczyć, że to nie pierwsze i na pewno nie ostatnie szkolenie, które zostało zorganizowane dla członków gminnej Rady.

Serdecznie gratulujemy i życzymy satysfakcji z pracy na rzecz osób starszych oraz wielu sukcesów. (ps)

Źródło: UG Bobrowniki