image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Studio urody, pracownia projektowa i kancelaria prawna. Takie działalności rozwijają się w pomieszczeniach  zagospodarowanych w ramach II edycji konkursu „Lokal na start”. Wkrótce jego trzecia odsłona.

„Lokal na start” to wspólne przedsięwzięcie miasta i Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. W jego ramach, o lokale na atrakcyjnych warunkach, z niskim kosztem najmu, mogą ubiegać się małe i mikro przedsiębiorstwa, które rozpoczynają działalność gospodarczą lub prowadzą ją nie dłużej niż 3 lata. Istotne jest, aby działalność była zarejestrowana na terenie Dąbrowy Górniczej.

II edycja programu „Lokal na start”, którego laureaci zostali wyłonieni we wrześniu zeszłego roku, pozwoliła wypłynąć na biznesowe wody trzem paniom.

Dominika Kozłowska przy ul. Kasprzaka 10 ulokowała swoje Studio Urody Melisa. Jego oferta, która jest skierowana głównie do kobiet, to usługi fryzjerskie i kosmetyczne. Dominika to certyfikowana stylistka paznokci i makijażystka, technik usług kosmetycznych, a także doradca do spraw żywienia.

Agata Borkiewicz-Cielica uruchomiła Pracownię Agaty. To przestrzeń artystyczna, która powstała przy ul. 3 maja 22. Agata zajmuje się projektowaniem i produkcją opakowań i pudełek. Wszystkie produkty powstają dla jej klientów na wymiar, zgodnie z ich potrzebami. Tworzy naklejki, projektuje loga, ulotki i etykiety, kartki okolicznościowe, zaproszenia, albumy i wszelkiego rodzaju prezenty okolicznościowe

Małgorzata Stachura przy ul. Strzemieszyckiej 375 prowadzi kancelarię radcy prawnego. Specjalizuje się w prawie cywilnym oraz rodzinnym i opiekuńczym, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki odszkodowań, spadków, windykacji należności, władzy rodzicielskiej i kontaktów rodziców z dzieckiem.

13

W lipcu planowane jest uruchomienie trzeciej odsłony programu „Lokal na start”. W jego ramach – tak jak do tej pory – biznesowi debiutanci i przedsiębiorcy z krótkim stażem będą mogli starać się o lokale na warunkach przystępniejszych niż dyktowane przez rynek.

Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości mieście się przy ul. 3-go Maja 22 w Dąbrowie Górniczej. Zapewniania kompleksowe i bezpłatne wsparcie, zarówno dla osób planujących rozpoczęcie przygody z biznesem, jak i właścicieli firm funkcjonujących od niedawna. Informacje o jego bieżącej działalności na stronie www.inkubator-dabrowa.pl

Źródło: UM Dąbrowa Górnicza