image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Wizy do USA już nie potrzeba, ale paszport nadal jest pożądany. Podobnie jest z sosnowieckimi, które właśnie wróciły, jeszcze świeże  i ciepłe. To chyba najbardziej wyczekiwany powrót tego lata w mieście.

 – Rok temu wyprodukowaliśmy specjalne sosnowieckie paszporty przeznaczone dla mieszkańców śląskich miast z możliwością wjazdu na teren Sosnowca w czasie wakacji. Opisaliśmy w nich najciekawsze miejsca w naszym mieście. To była prawdziwa eksplozja zainteresowania, a paszporty wysłaliśmy nawet poza granice nie tylko Sosnowca ale i Polski – mówi Arkadiusz Chęciński. Paszporty uprawniały do wielu ulg w wymienionych w paszportach atrakcjach.

Paszporty z miejsca stały się bohaterami wielu mediów, a ekwiwalent reklamowy dla miasta wynikający z publikacji informacji kształtują się na poziomie kilku milionów złotych. Dobry odbiór zaowocował utworzeniem pierwszego konsulatu w Katowicach w naszym Centrum Informacji Turystycznej. Podsumowując, wydrukowano 44 000 sztuk paszportów z hologramami oraz 20 000 sztuk broszur za kwotę łącznie 27 tys. zł.

Teraz paszporty powróciły w nowej odsłonie. Na komplet składa się 10 paszportów w których znajdują opisy ciekawych miejsc i atrakcji w mieście m.in. rowerowy  Sosnowiec, czerwony autobus, dziecięce all inclusive, dostęp do morza – Nie będziemy zdradzać wszystkich szczegółów.Promocyjnie paszporty będą dostępne podczas wizyt naszego Czerwonego Autobusu. Najbliższa impreza już w ten weekend – dodaje prezydent. Pełny rozkład autobusu http://www.sosnowiec.pl/miasto/aktualnosci/k1,17,wiadomosci/id,17192,czerwony_autobus_na_ulicach_sosnowca.html

Paszporty są od dzisiaj do kupienia w Centrum Informacji Miejskiej (ul. Warszawska 3 – pasaż przy Placu Stulecia). Pierwszego dnia sprzedaży do kosztującego 7,90 zł kompletu będą dodawane drobne upominki. – Pamiętajcie, że oryginalne sosnowieckie paszporty mają hologram. Oczywiście podobnie jak rok temu, paszporty upoważniają do przebywania na terenie Sosnowca przez 30 dni od momentu przekroczenia granicy – żartuje prezydent Sosnowca.

Źródło: UM Sosnowiec