image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

W związku z obecną trudną sytuacją zorganizowana została dla starszych mieszkańców Siemianowic pomoc zakupowa. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Urząd Miasta wspólnie z wolontariuszami Parafialnego Koła Charytatywne Caritas przy Parafii Krzyża Świętego wychodzi naprzeciw osobom starszym z Siemianowic Śląskich organizując możliwość zrobienia dla nich zakupów.

Zgłoszenia należy składać telefonicznie na nr 32 7656 216 w godz. 9.00-14.00 od poniedziałku do czwartku. Zakupy będą realizowane z sklepach zlokalizowanych w najbliższej okolicy, koszty zamówionych zakupów ponosi osoba zainteresowana.

Prosimy o rozważne zgłaszanie wszystkich potrzeb, szanując siebie nawzajem i doceniając zaangażowanie wolontariuszy. Pomoc zadeklarowali już wolontariusze Fundacji Piastun Wyrównywanie Szans, chętne osoby do robienia zakupów prosimy o zgłaszanie się mailem ngo@um.siemianowice.pl.

Jednocześnie prosimy uruchomienie pokładów życzliwości, czasem wystarczy zapytać sąsiada w potrzebie czy przy okazji własnych zakupów nie kupić czegoś dla niego. Bądźmy dla siebie życzliwi i pomocni.

Przypominamy jednocześnie o działającej infolinii dla Seniorów tel. 32 2200 544.

Źródło: UM Siemianowice Śląskie