image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Dwa dni temu (2 listopada b.r.) zostały dokonane ostatnie odbiory techniczne ulicy Lokalnej. Ulica stanowi nowe połączenie między drogą wojewódzką nr 901 (ul. Poznańska) i drogą powiatową nr 2905S (ul. Wyzwolenia).

Po kilku miesiącach prac na długości blisko kilometra powstała droga z oświetleniem i odwodnieniem. Pojawił się  ciąg pieszo-rowerowy i cztery zatoki autobusowe. Inwestycja obejmowała też wykonanie skrzyżowania na włączeniu do ul. Wyzwolenia.

Ulica Lokalna będzie alternatywnym połączeniem drogi na Brynek i w przeciwnym kierunku, do Gliwic, a drogą wojewódzką, łączącą Pyskowice z Wielowsią i dalej – z Zawadzkiem w województwie opolskim. Dzięki tej realizacji tereny mieszkalne zostały dobrze skomunikowane ze strefą inwestycyjną przy ul. Poznańskiej. Realizacja wpłynie  również na wyprowadzenie ruchu z centrum, co przełoży się na podniesienie bezpieczeństwa.

Miasto Pyskowice pozyskało dofinansowanie ze środków: Państwowego Funduszu Celowego – Fundusz Dróg Samorządowych,  Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii na realizację projektu pn. „Budowa  ulicy  Lokalnej  w Pyskowicach  – (950 mb)”.

Całkowity koszt projektu to:  5 549 653,00 zł.

  • Dofinansowano z Funduszu Dróg Samorządowych: 2 626 782,00 zł.
  • Dofinansowano ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych: 1 482 503,00 zł
  • Dofinansowano ze środków Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii: 333 333,00 zł.

Źródło: UM Pyskowice