image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Od 16 do 20 listopada potrwa Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. W jego ramach przygotowano bezpłatne szkolenia, spotkania i porady dla prowadzących działalność gospodarczą i zainteresowanych biznesem.

Hasłem tegorocznej edycji jest „Nowa normalność”. Tak określony temat prowokuje do zadania wielu pytań: czym ma być nowa normalność i czy już w niej funkcjonujemy? Jak w nowej rzeczywistości wygląda organizacja? Czy regulacje prawne nadążają za zmieniającymi się okolicznościami i jakie korekty należałoby wprowadzić?

Tegoroczne wydarzenia przybiorą głównie formę online. Udział w nich jest bezpłatny. Szczegółowy program i zapisy na stronie www.dabrowa-gornicza.com/stp2020

Podjęte zagadnienia skoncentrują się na wyzwaniach biznesowych w nowych realiach i niełatwej sytuacji gospodarczej. Rzeczywistość kształtowana przez pandemię to czas, kiedy szczególną rolę odgrywają innowacyjność, kreatywność, umiejętność szybkiego i elastycznego reagowania na dynamicznie zmieniającą się sytuację, a także wykorzystanie nowych technologii. Wydarzenia przygotowane w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości dają możliwość, żeby zdobyć wiedzę, skonfrontować z innymi swoje pomysły i podzielić się doświadczeniami.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to międzynarodowy projekt promujący rozwój, aktywność i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Organizowany od 2008 roku, obecnie w 170 krajach. Każdego roku w listopadzie organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i kampanie promocyjne z zakresu m.in. zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, rozwijania start-upów, powrotu na rynek pracy, negocjowania z pracodawcą, a także budowania własnej marki.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Dąbrowie Górniczej odbędzie się pod honorowym patronatem Marcina Bazylaka, prezydenta miasta. Głównym organizatorem jest Urząd Miejski. Partnerami akcji są: Pałac Kultury Zagłębia, Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej,  Powiatowy Urząd Pracy, Urząd Skarbowy, ZUS (Inspektorat w Dąbrowie Górniczej), Stowarzyszenie „Przedsiębiorcy z Wyboru”, Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej, PKO Bank Polski, Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości, Zagłębiowska Izba Gospodarcza, Fabryka Pełna Życia Sp. z o.o., Zespół Szkół Ekonomicznych oraz firma Jaco.Pro.

Źródło: UM Dąbrowa Górnicza