image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

W piątek (15 stycznia) rozpocznie się proces rejestracji powszechnych szczepień przeciwko Covid-19. Gdzie znajdują się punkty szczepień w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii? Można to sprawdzić na interaktywnej mapie, udostępnionej na portalu InfoGZM.

Pierwsze szczepienia przeciwko Covid-19 w Polsce, jak i w większości państw UE, odbyły się pod koniec ubiegłego roku. Powszechne zapisy na szczepienia ruszą od piątku, 15 stycznia. W całym kraju powstała sieć punktów szczepień, która tę chwilę ma obejmować swoim zasięgiem 96 proc. gmin w Polsce. Gdzie w Metropolii będzie można się zaszczepić?

Punkty szczepień w Metropolii przedstawione zostały na interaktywnej mapie, opublikowanej na portalu InfoGZM.

Na mapie znajdziemy wszystkie punkty szczepień na obszarze miast i gmin Metropolii zgodnie z informacjami udostępnionymi przez Ministerstwo Zdrowia. Po kliknięciu na punkt, zobaczymy dokładny adres placówki, a w większości także numer telefonu.

Aby dostać się na portal, należy skorzystać z zakładki „Otwarte dane” na stronie internetowej metropoliagzm.pl lub wpisać bezpośrednio adres: infogzm.metropoliagzm.pl. Następnie należy wybrać zakładki: COVID-19 > Informacje > Mapa punktów szczepień.

Portal InfoGZM to narzędzie gromadzenia, udostępniania i wizualizacji danych publicznych dla Metropolii i jej gmin członkowskich, które daje możliwość prowadzenia wszechstronnych analiz oraz monitorowanie zmian i procesów zachodzących w Metropolii. Został on opracowany przez Departament Strategii i Polityki Przestrzennej GZM.

W związku z wyjątkową sytuacją wywołaną pandemią Covid-19, na portalu utworzono podstronę, na której znajdziemy zbiór informacji i zaleceń dotyczących koronawirusa oraz statystyki zachorowań w Metropolii, które są codziennie monitorowane i aktualizowane.

Więcej informacji na temat procedury szczepień znajdziemy na stronie: gov.pl/web/szczepimysie.