image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Piekarskie Centrum Medyczne przygotowane jest do przyjmowania kolejnych pacjentów chorujących na koronawirusa SARS-CoV-2. W ostatnim czasie łączna ilość łóżek covidowych wzrosła do 73. To odpowiedź na pogarszające się statystyki zachorowań odnotowywane w ostatnim czasie. W związku z tym trwają także poszukiwania wolontariuszy.

Piekarskie Centrum Medyczne zwiększyło o 40 ilość łóżek covidowych, co oznacza, że do 73 wzrosła ich ogólna liczba. Ze względu na te zmiany – podyktowane przez Ministerstwo Zdrowia – konieczne stało się czasowe zamknięcie Oddziału Geriatrycznego, Oddziału Wewnętrznego z intensywnym nadzorem kardiologicznym oraz internistycznej Izby Przyjęć.

Kontakt z Oddziałem covidowym:

można nawiązać poprzez centralę, dzwoniąc pod numer 32 393 81 00. 

Równocześnie cały czas prowadzony jest nabór wolontariuszy chętnych do pomocy.

W pierwszej kolejności o kontakt proszone są osoby z przygotowaniem medycznym: emerytowani lekarze i pielęgniarki oraz studenci ostatnich roczników szkół medycznych. 
Więcej informacji o wolontariacie można uzyskać pod numerem telefonu: 32 393 81 32. Pomoc osób zgłaszających się do świadczenia wolontariatu przydatna będzie między innymi przy toalecie i karmieniu pacjentów. Szpital zapewnia ochotnikom środki ochrony osobistej.

Źródło: UM Piekary Śląskie