image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Wywieś Flagę w Oknie to akcja, która nieprzerwanie od roku 2010 prowadzona jest w Piekarach Śląskich przez miejskich radnych i społeczników z okazji Święta Konstytucji 3 Maja i przypadającego 2 maja Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Każdego roku do akcji włącza się również Sława Umińska-Duraj, Prezydent Piekar Śląskich.

W ramach akcji Wywieś Flagę w Oknie zachęcamy rodziców, aby wspólnie z dziećmi  namalowali lub wykleili flagi, a wszystkich do zrobienia sobie zdjęcia z flagą Polski i umieszczenia na portalu facebook lub na instagramie oraz oznaczeniu #AkcjaWywiesFlage w terminie do 4 maja. Mogą to być wspólne, rodzinne zdjęcia.

W tym roku już po raz dwunasty Prezydent Sława Umińska-Duraj wraz z radnymi Obywatelskiego Klubu Radnych i społecznikami zachęca do pozytywnego patriotyzmu, barwnego i radosnego obchodzenia świąt majowych. Szczególnie namawiamy do wywieszenia flag w oknach. Chcemy też zwrócić uwagę na zachowanie szacunku wobec barw i symboli narodowych, ale też do wyrażania patriotyzmu poprzez zaangażowanie na rzecz lokalnej społeczności.

Ze względu na trwające obostrzenia nie spotkamy się z mieszkańcami, jak w poprzednich latach, na ulicach miasta aby rozdawać flagi i biało-czerwone wiatraczki, czy układać z uczniami i seniorami kolejną “żywą” flagę. Jednak biało-czerwone chorągiewki dostarczymy do piekarskich przedszkoli, bowiem warto budować postawy patriotyczne oraz miłość do ojczyzny i barw narodowych już wśród najmłodszych mieszkańców.

Patronat nad wydarzeniem objęły senator Halina Bieda i senator Dorota Tobiszowska oraz Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj.

#AkcjaWywiesFlage
#3MajPiekary