image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

W tym tygodniu ekipy budowlane rozpoczęły realizację zamówienia pn. „Budowa miejsc postojowych, parkingów oraz modernizacja chodników i ulic w mieście w wybranych lokalizacjach”.

W pierwszej kolejności ruszyły prace związane z wymianą nawierzchni chodników na Bańgowie przy ulicy Reymonta 10-12; 46-56 i Szymanowskiego 2, a także na Bytkowie przy ul. Wróblewskiego 71. Wkrótce możemy spodziewać się wymiany nawierzchni chodników przy ulicach: Grunwaldzkiej 6, Jagiełły 1, Zgrzebnioka 25, Niepodległości 58 (tu również zostanie wymieniona nawierzchnia jezdni) oraz budowy nowych ciągów pieszych przy ulicy Jagiełły 27-31 i ul. Zgrzebnioka 38-40. Co więcej na osiedlu Tuwim – przy ulicy Kasztanowej 9, 10 i Leśnej 9 – przystąpiono do remontu jezdni i chodników oraz budowy miejsc postojowych. Oprócz tego rozpoczęła się wymiana nawierzchni drogi dojazdowej przy ul. Michałkowickiej 25-35, gdzie dodatkowo powstaną nowe miejsca postojowe i zostanie utwardzony dojazd do garaży. Wraz z nadejściem czerwca roboty budowlane prowadzone będą także na Ptasim Osiedlu i obejmą modernizację ulicy: Skowronków, Kosów, Drozdów, Słowików i Czeladzkiej – od ul. Stara Szosa do ul. Żurawiej.


Powyższe zadnia drogowe, z wyjątkiem tych przy ulicy Leśnej i Kasztanowej, realizowane są w ramach Budżetu Obywatelskiego 2021. Przewidywany termin zakończenia przedsięwzięcia to lipiec i sierpień 2021. Koszt całej inwestycji wyniesie ponad 1,3 mln zł.

Źródło: UM Siemianowice Śląskie