image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Zakończyły się prace przy kompleksowej modernizacji parku w Brzezinach Śląskich. Łączny koszt inwestycji realizowanej z Budżetu Obywatelskiego to 937.000 zł. Powstały nowe alejki, oświetlenie, wybieg dla psów, altanki do grillowania, plac zabaw oraz elementy małej architektury.

W odnowionym parku powstały dwie altanki z możliwością grillowania i zrobienia ogniska. Nowe ścieżki i oświetlenie pozwolą na pełne wykorzystanie parku. Pomyślano też o czworonogach, dlatego w parku powstał – czwarty już  w mieście – wybieg do zabaw z psem. W ramach inwestycji powstał też park liniowy w klimacie jurajskim. Nie zabrakło także stołu do ping-ponga i piłkarzyków.

Niebawem zrealizowany zostanie też ostatni, dodatkowy etap, czyli tzw. park kieszonkowy – miejsce wypoczynku z leżankami, hamakami i wyróżniającymi się drzewami ozdobnymi.

Pojawiły się także nowe nasadzenia drzew i krzewów, teraz tylko potrzeba czasu i wiosny, aby park się zazielenił. Odnowiony park w Brzezinach na pewno stanie się chętnie odwiedzanym miejscem przez mieszkańców dzielnicy. Liczymy też, że będzie unikał dewastacji.

Źródło: UM Piekary Śląskie