image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

18 marca b.r. został przekazany plac pod budowę ostatniego odcinka drogi łączącej ul. Długą z ul. Knosały. W ramach prac wybudowana zostanie droga o długości 550 metrów, przebudowany zostanie odcinek ul. Długiej na odcinku ponad 160 metrów i odcinek ul. Unii Europejskiej na długości 100 metrów. Powstanie równocześnie chodnik o szerokości 2 m z kostki betonowej i droga rowerowa dwukierunkowa oraz wybudowane zostanie rondo na skrzyżowaniu ul. Unii Europejskiej z ul. Długą. Ponadto projekt przewiduje wykonanie dwóch zatok autobusowych wraz z wiatami, oznakowania poziomego i pionowego, barierek oraz oświetlenia.

Wykonawcą jest firma OLS Sp. z o.o. Sp. K. z siedzibą w Lublińcu. Wartość umowy to 7.296.737,60 zł. Prace budowlane przy nowej drodze powinny się zakończyć do 18 września b.r., po nich nastąpią procedury związane z odbiorami i dopuszczeniami do ruchu. Budowa drogi zostanie dofinansowana ze środków krajowych oraz Unii Europejskiej. 
Zakończenie budowy trzeciego odcinka drogi, zakończy jednocześnie budowę drugiego etapu obwodnicy Radzionkowa (etap pierwszy to ul. Unii Europejskiej). Łączny koszt budowy drogi łączącej ul. Długą z ul. Knosały (wraz z połączeniem z ul. Sadową) wyniesie 12.371 257,95 zł . W całości droga będzie miała długość ponad 1,2 km.

Źródła: radzionkow.pl