image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Skwer z boiskiem do gry w piłkę nożną i koszykówkę, urządzenia fitness do ćwiczeń, a także elementy placu zabaw, małej architektury oraz zieleńce – tak wygląda wielofunkcyjna strefa aktywności w chorzowskim kampusie Uniwersytetu Śląskiego. Budowa placu zabaw i siłowni zewnętrznej to wspólne przedsięwzięcie uczelni i Urzędu Miasta w Chorzowie.

Rok temu Uniwersytet Śląski otrzymał dotację na zagospodarowanie części terenu i utworzenie wielofunkcyjnego skweru, służącego zarówno studentom, pracownikom, jak i mieszkańcom miasta. Prace nad realizacją tego projektu dobiegły końca, w czerwcu 2019 roku strefa umożliwiająca spędzanie czasu w formie aktywnej oraz rekreacyjno-wypoczynkowej została oddana do użytku. 

Projekt zagospodarowania przestrzeni przygotowała pracownia SLAS Architekci z Katowic. Strefa została zaprojektowana z myślą o atrakcyjności dla użytkowników z każdej grupy wiekowej, a także osób z niepełnosprawnościami. Nowoczesna przestrzeń ma być miejscem spotkań, w którym różnorodność atrakcji pozwala na spędzanie czasu w interesujący sposób.

Całkowita wartość inwestycji wynosi 1 065 145,13 zł. Projekt został dofinansowany między innymi ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki z Programu Rozwoju Ponadlokalnej Infrastruktury Sportowej – Pilotaż Edycja 2017. Miasto dofinansowało budowę strefy kwotą 300 tysięcy złotych.

Źródło:www.chorzow.eu.