image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Ma już na swoim koncie medale mistrzostw Polski i Europy. Teraz wywalczyła ten najważniejszy medal – złoty w mistrzostwach świata, które w ubiegły weekend zakończyły się w hiszpańskiej Ibizie. Mowa o bytomiance Julii Wojciechowskiej, która w parze z Antoniną Trojanowską startowała w kategorii junior mix profesional na szarfie.

Julia Wojciechowska jest uczennicą drugiej klasy II Liceum Ogólnokształcącego w Bytomiu, zaś po lekcjach intensywnie trenuje akrobatykę na kole w powietrzu /Aerial Hoop/ w katowickim klubie SK Talent. Warto dodać, że od 2018 roku rozpoczęła również treningi na szarfie w powietrzu w parze z Antoniną Trojanowską, z którą osiągnęła wielki sukces na mistrzostwach świata.

W swojej dotychczasowej karierze Julia Wojciechowska ma na swoim koncie między innymi: tytuł wicemistrzyni Polski w akrobatyce powietrznej w 2018 roku, brązowy medal na mistrzostwach Europy w 2018 roku, zaś w tym roku wywalczyła już wicemistrzostwo Polski  w akrobatyce powietrznej oraz złoty medal w parze z Antoniną Trojanowską na mistrzostwach świata.

Warto dodać, że Julia otrzymała także za dotychczasowe wyniki sportowe na arenie krajowej i międzynarodowej stypendium sportowe z Urzędu Miejskiego w Bytomiu.