image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

W 2019 roku w całej Polsce zostało sklasyfikowanych 3765 klubów oraz 881 gmin, które brały udział we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży. W ogólnopolskim rankingu po raz kolejny bardzo wysoko uplasował się Bytom, który został sklasyfikowany na 20. miejscu.

Warto podkreślić, że do ogólnej klasyfikacji brane są pod uwagę wyniki młodych sportowców z najważniejszych imprez rangi mistrzowskiej zarówno w regionie, jak i skali całego kraju. Bardzo dobre wyniki naszych sportowców, zdobycze medalowe na wielu prestiżowych imprezach miały wpływ na bardzo dobry wynik naszego miasta.

W 2019 roku nasze miasto otrzymało łącznie 1206,13 punktów, wyprzedzając takie miasta jak m.in.: Kielce, Częstochowę, Gliwice, Zabrze, Chorzów, Bielsko-Białą, Sosnowiec, Rybnik czy Sopot. Warto dodać, że w pierwszej setce – na 62. miejscu uplasował się GKS Czarni Bytom, zaś na 128. miejscu tenisowy klub Górnik Bytom. W rankingu znalazły się również inne kluby, między innymi: MKS MOSM Bytom, MLKS Czarna Strzała, WTS Polonia Bytom czy MUKS Ippon Bytom – tabela ze wszystkimi bytomskimi klubami, które zostały sklasyfikowane w rankingu dostępna jest TUTAJ

Punkty zdobyte przez bytomskie kluby miały także wpływ na wysoką pozycję województwa śląskiego w ogólnej klasyfikacji. Nasze województwo zostało sklasyfikowane na bardzo dobrym 3. miejscu, ustępując województwu mazowieckiemu i wielkopolskiemu.