image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Strażnicy miejscy, którzy na co dzień służą w eko-patrolu otrzymali nowy sprzęt, który pomoże im w walce z nielegalnymi odpadami oraz smogiem.

Cały czas wspieramy działania bytomskich strażników miejskich. Inwestycje w specjalistyczny sprzęt mają im pomóc w walce z nielegalnymi odpadami, dzikimi wysypiskami, a także w kontrolach jakości opału, jaki spalany jest w piecach
– mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Bytomscy strażnicy miejscy otrzymali dzisiaj nie tylko nowoczesnego drona, ale również zestaw aparatów kompaktowych, lustrzankę z dwoma obiektywami, a także lornetki oraz sprzęt niezbędny do obsługi drona. Łącznie z budżetu miasta na nowy sprzęt wydano około 8 tys. zł.

Przypomnijmy, że w grudniu 2019 roku bytomska Straż Miejska otrzymała dwa nowe samochody marki Dacia Duster, które zakupione zostały z budżetu miasta za 132 tys. zł. Służą one w codziennej pracy m.in.: ekopatrolu. Warto dodać, że nowe samochody umożliwiają dojazd strażnikom miejskim w trudno dostępne miejsca, gdzie do tej pory był on utrudniony ze względu na warunki terenowe. Radiowozy są także wyposażone w nowoczesny system dźwiękowy, który umożliwia przekazywanie bezpośrednio z samochodów komunikatów i ostrzeżeń dla mieszkańców w razie wystąpienia niebezpiecznych sytuacji.