image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

W związku z ogłoszoną epidemią koronawirusa, prosimy, aby dla własnego bezpieczeństwa pozostać w domach – komunikaty takiej treści płyną przez megafony z radiowozów bytomskiej policji i straży miejskiej. Funkcjonariusze apelują o rozsądne zachowanie się.

To działania prewencyjne – mówi Marek Klimczak, naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego UM. W naszym mieście jeszcze nie stwierdzono żadnego przypadku zakażenia COVID-19, ale trzeba uważać.

W każdym radiowozie zamontowany jest sprzęt nagłaśniający. Funkcjonariusze emitują komunikat przejeżdżając przez miejsca zwyczajowo, najczęściej uczęszczane przez bytomian, albo, kiedy widzą nieco większą grupę ludzi.

Apelujemy, zostańcie w domach – głosi komunikat. To od odpowiedzialnej postawy każdego z nas, nie tylko dzisiaj i jutro, ale także przez cały czas trwania epidemii, zależy zdrowie i życie nasze oraz naszych najbliższych.

Przypomnijmy, od dziś obowiązują zaostrzone zasady poruszania się na zewnątrz. Nie wolno gromadzić się w grupach, w komunikacji miejskiej może przebywać tylko połowa liczby pasażerów na przypadającą liczbę miejsc siedzących. Na zewnątrz można wychodzić tylko po najpotrzebniejsze artykuły, do pracy, albo na krótki spacer w pojedynkę.

Autor: Iwona Wronka / UM Bytom