image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

O Martynie i jej tacie pisaliśmy w ubiegłym roku, kiedy w ciągu dwóch tygodni razem przejechali rowerem trasę od Świnoujścia przez Hel do Krynicy Morskiej, pokonując 680 km. (http://www.siemianowice.pl/aktualnosci/mloda-siemianowiczanka-pokonala-wybrzeze-baltyckie-na-rowerze.14641/).

Tym razem Siemianowiczanie wybrali odcinek drogi rowerowej GreenVelo od Elbląga do Białegostoku. Podczas 17 dni nasi amatorzy przygody rowerowej przebyli 889 km odwiedzając fantastyczne miejsca na Warmii, Mazurach i Podlasiu. Codziennie podczas wycieczki przejeżdżali około 50 – 60 km, czym młoda rowerowa turystka otrzymywała wiele słów uznania od innych przypadkowych, spotkanych na trasie rowerzystów. Warto dodać, że pogoda nie miała wpływu na wyprawę. Upał, czy deszcz, a kilometry przybywały.

A trasa niewątpliwie nie jest przygotowana dla dzieci. Mnóstwo przewyższeń i większość nawierzchni szutrowej nie pomagały w wyprawie. Można powiedzieć, że droga zaskoczyła Siemianowiczan. Ale udało się sprostać wyzwaniu. Fantastyczne przeżycia, krajobrazy zostały nagrane przez tatę Martyny.

Gdyby ktoś szukał inspiracji na wakacje w dobie koronawirusa, to wystarczy na Youtube wpisać „12-latka i tata”, a wyskoczy wspaniała relacja z wyprawy rowerowej po GreenVelo. Warto obejrzeć, polecam! (ohttps://www.youtube.com/watch?v=n5eA1HVa84)

Źródło: UM Siemianowice Śląskie