image_pdfimage_print

Dąbrowscy koszykarze zwycięstwem zamknęli 2020 r. W meczu 19.kolejki ekstraklasy pokonali u siebie Polski Cukier Toruń.

Przez większość wtorkowego meczu przeważali przyjezdni, jednak w kluczowych momentach gospodarze potrafili stanąć na wysokości zadania i w rezultacie zakończyć starcie wynikiem 81:76.

Torunianie w ciągu całego meczu utrzymywali punktową przewagę łącznie przez prawie 31 minut. W drugiej kwarcie zdołali odskoczyć podopiecznym Alessandro Magro na 11 „oczek”. MKS sukcesywnie niwelował straty, a rzut Vitenisa Cizauskasa równo z syreną ogłaszającą przerwę doprowadził do remisu. https://www.youtube.com/embed/2m1Umsr8zf4?feature=oembed

Po zmianie stron, przez większość czasu ton spotkaniu nadawali gracze z Torunia. Na finiszu MKS jednak przyspieszył, wysunął się na prowadzenie, które utrzymał do końca konfrontacji. W dąbrowskim zespole najlepiej punktował Lee Moore, który zgromadził 22 „oczka”. Michał Nowakowski zaliczył 17 punktów. W drużynie przyjezdnej najlepszym strzelcem był Bartosz Diduszko, trafiając za 17 punktów. Donovan Jackson dopisał do dorobku swojej ekipy 13 „oczek”. https://www.youtube.com/embed/8LLCdfT6Ik0?feature=oembed

Wtorkowa wygrana MKS-u Dąbrowa Górnicza jest jego trzecim zwycięstwem z rzędu, a siódmym w sezonie. W następnej kolejce, 3 stycznia, zespół z Dąbrowy podejmie Eneę Astorię Bydgoszcz. Ze względu na obostrzenia sanitarne, spotkania ekstraklasy odbywają się bez udziału publiczności. Mecz będzie można jednak obejrzeć w Polsacie Sport. Początek o godz. 17.35. https://www.youtube.com/embed/muemXvZrVCo?feature=oembed