image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Projekt Gminy Psary złożony w ramach konkursu Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych zyskał gwarancję dofinansowania. Zgłaszany projekt dotyczył budowy nowej sali gimnastycznej przy szkole w Gródkowie.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych wspiera nie tylko duże inwestycje ważne w skali całego kraju, ale również te lokalne – strategiczne dla każdego z nas. W sumie, w kolejnym konkursowym rozdaniu decyzją Wojewody Śląskiego rozdysponowano ponad 191 mln zł na 108 projektów z terenu całego województwa. 31 marca Urząd Wojewódzki ogłosił wyniki konkursu. Projekt Gminy Psary polegający na budowie nowej sali gimnastycznej przy szkole w Gródkowie znalazł się na liście zadań wybranych do dofinansowania. Przyznana dotacja z RFIL to 1 700 000,00 zł i stanowi 60% wartości inwestycji.

Gmina przystąpiła już do budowy sali gimnastycznej – na początku bieżącego roku wybrano wykonawcę prac, z którym 17 marca podpisano umowę. Zwycięskie konsorcjum firm: PHU MONTER Grzegorz Wąsowicz z Częstochowy, ZRBI BUDO-MAX Sp. j. Piotr Marks z Częstochowy oraz RS GROUP Sławomir Rek z Mykanowa przejęło już plac budowy, a po świętach zamierza rozpocząć prace. Całkowita wartość tego zadania to prawie 2,8 mln zł.

Dzięki rozbudowie powstanie nowa sala gimnastyczna o powierzchni 432,90 m², magazyn sali, wiatrołap, hol, szatnie dla uczniów, toalety oraz pokój socjalny dla nauczycieli. Inwestycja zakłada również wykonanie instalacji sanitarnych, elektrycznych i wyposażenie sali sportowej w składaną trybunę, bramki do piłki ręcznej, kosze do koszykówki, drabinki gimnastyczne, tablice wyników oraz inny sprzęt sportowy.

Dodatkowo na zewnątrz zostaną przebudowane istniejące oraz wykonane nowe chodniki wraz z oświetleniem, które pozwolą na dojście do sali. Gmina planuje także budowę parkingu na potrzeby szkoły, przedszkola i sali gimnastycznej.

Źródło: UM Psary