image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Podczas uroczystej sesji Rady Miasta ślubowanie złożył Michał Pierończyk, nowy prezydent Rudy Śląskiej. – Ruda Śląska to dom, o który się dba. Obiecuję, że będę o niego dbał jak najlepiej potrafię – powiedział po zaprzysiężeniu.

– Ta wielka liczba głosów jest wyrazem nadziei i zaufania. Będę robił wszystko, żeby tej nadziei i zaufania nie zawieść. Zapraszam wszystkich mieszkańców do współpracy. To będzie znak tej prezydentury – zadeklarował prezydent Michał Pierończyk. – Chciałbym, żeby Ruda Śląska była miastem nowoczesnym, ale także szanującym tradycję. Chciałbym, żeby rudzianie czuli się dumni, że mieszkają w Rudzie Śląskiej, że to jest ich miejsce na Ziemi, tak jak moje – dodał.

Po odebraniu gratulacji od radnych i licznie zgromadzonych na sesji gości, nowy prezydent Rudy Śląskiej rozpoczął swoją pracę od spotkania z Konwentem Seniorów Rady Miasta.

Michał Pierończyk urodził się w 1977 roku w Rudzie Śląskiej. Ukończył Wyższą Szkołę Prawa i Administracji w Warszawie. W latach 2006 – 2010 był radnym Rady Miasta Ruda Śląska. Od grudnia 2010 roku był zastępcą prezydent miasta, odpowiedzialnym za wydziały Rozwoju Miasta, Zamówień Publicznych, Inwestycji, Urbanistyki i Architektury, Spraw Lokalowych, Biuro Geodety Miasta oraz Biuro Konserwatora Zabytków. W latach 2014 – 2022 reprezentował miasto w Zarządzie Związku Subregionu Centralnego Województwa Śląskiego, a w latach 2015 – 2022 był przedstawicielem Śląskiego Związku Gmin i Powiatów w Zespole Infrastruktury Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu. Prywatnie mąż i tata dwójki dzieci, pasjonat geografii, historii oraz Śląska.

W drugiej turze wyborów prezydenta Rudy Śląskiej, przeprowadzonej 25 września br., Michał Pierończyk zdobył 18 446 głosów, co dało mu zwycięstwo z wynikiem ponad 73%.

Przedterminowe wybory prezydenta miasta zostały zarządzone po śmierci prezydent Grażyny Dziedzic w czerwcu br.

Źródło: UM Ruda Śląska