image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych już po raz kolejny zaprasza na Nocną szychtę, czyli wieczorno-nocną przejażdżkę koleją wąskotorową ze stacji Bytom Wąskotorowy do Miasteczka Śląskiego i z powrotem. Przejazd odbędzie się w poniedziałek, 14 sierpnia, ale warto pospieszyć się z zakupem biletów, bo liczba miejsc jest ograniczona.

Nocna szychta rozpocznie się o 18.00 odjazdem z przystanku Bytom Wąskotorowy, a następnie zbiórką o 18.15 na stacji BKw przy ul. Reja, gdzie na chętnych będą czekać przewodnicy, którzy oprowadzą zainteresowanych po stacji.

Tego wieczoru na stacji zapłonie ognisko, a chętni będą mogli upiec przyniesione przez siebie kiełbaski (organizator zapewnia ognisko i kije do pieczenia).

Śląskie krajobrazy o zmroku

Na godz. 20.30 zaplanowany jest wyjazd pociągu w kierunku stacji Miasteczko Śląskie. Powrót do Bytomia jest planowany na ok. godz. 23.30. Jak informuje organizator, w drodze powrotnej będzie możliwość wysiadania na stacjach pośrednich.

– Pociąg poprowadzi lokomotywa spalinowa serii Lxd2. Pociąg będzie się składał z zamkniętych i otwartych wagonów letnich bez ogrzewania, dlatego  zabrać ze sobą ciepłe okrycia, noce są już chłodne – przypominają organizatorzy.

Bilet normalny kosztuje 50 zł, a za ulgowy zapłacimy 40 zł. Można je nabyć na stronie https://bilety.sgkw.eu.

Źródło: UM Bytom