image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Kwartalnik „W Metropolii. Biznes” to biuletyn, w którym prezentujemy najważniejsze informacje gospodarcze dla rozwoju Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Nowe wydanie, w którym podsumowujemy drugi kwartał 2023 roku, jest już dostępne i możliwe do pobrania w dwóch wersjach językowych – polskiej oraz angielskiej.

Chociaż wakacje na półmetku i studenci nabierają sił przed nowym rokiem akademickim, to w najnowszym wydaniu biuletynu „W Metropolii. Biznes” nie mogło zabraknąć podsumowań aktywności i sukcesów uczelni i szkół wyższych z GZM, które zostały opublikowane tuż przed wakacjami. W tegorocznym rankingu magazynu „Perspektywy” już po raz szósty Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki została uznana za najlepszą uczelnią sportową w Polsce, a Akademia WSB zajęła 3. miejsce wśród polskich uczelni niepublicznych.

W biuletynie także o współpracy Uniwersytetu Śląskiego i Politechniki Śląskiej, a także o nawiązaniu strategicznego partnerstwa pomiędzy miastami – Katowicami i Rudą Śląską a Uniwersytetem Ekonomicznym.

Przedstawiamy również podsumowanie pierwszego półrocza KSSE, która do końca czerwca 2023 roku wydała 26 decyzji o wsparciu nowych inwestycji o szacowanej wartości ok. 1,4 mld zł. Dzięki temu powstanie ponad 600 nowych miejsc pracy, a prawie 3000 zostało utrzymanych. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna jest jednym z liderów wśród polskich stref ekonomicznych i aktualnie zajmuje trzecie miejsce w Polsce pod względem liczby ulokowanych inwestycji w pierwszym półroczu 2023 roku.

W numerze także zestawienie przedsiębiorców z GZM, którzy zostali wyróżnieni tytułem „najlepszego pracodawcy” w rankingu magazynu „Forbes”. Piszemy także o rządowym dofinansowaniu dla Katowic, Sosnowca, Czeladzi i Knurowa na budowę 400 mieszkań komunalnych oraz o nowych inwestycjach w Bytomiu.

Biuletyn do pobrania poniżej: 

W METROPOLII. BIZNES – NR 2/23

W METROPOLII. BIZNES (ENG) – NR 2/23