image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

The Choice to nowa formacja jazzowa, stworzona przez znanego saksofonistę Adama Wendt’a. Grupa zagra koncert 23 marca o 18:00 na głównej scenie Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej, na której zasiądzie również publiczność!

Koncert zespołu The Choice to kolejna z jazzowych odsłon pałacowego cyklu Scena/anecS, znoszącego barierę – w postaci kurtyny – między widzami a artystami. Nadawcy i odbiorcy kultury razem zasiadają w aneksie scenicznym Pałacu Kultury Zagłębia, by w nietypowej aranżacji oddać się w pełni prezentowanej muzyce.

Podobnie będzie podczas koncertu grupy The Choice, składającej się z wybitnych muzyków jazzowych. Pianista Dominik Wania, kontrabasista Mariusz Bogdanowicz, perkusista Sebastian Frankiewicz i wspomniany lider zespołu, saksofonista Adam Wendt zaprezentują kompozycje ze swojego wspólnego albumu „My Choice”, opartego głównie na kompozycjach twórcy projektu. Współpraca i interakcja sceniczna tych znakomitych artystów to niezwykły ładunek emocjonalny dla słuchaczy, którzy obcują z ich muzyką na żywo.

Wspomniane wydarzenie to nie lada gratka dla wielbicieli jazzu i muzyki na najwyższym poziomie. Więcej informacji o koncercie The Choice oraz bilety na stronie bilety.palac.art.pl.

Źródło: UM Dąbrowa Górnicza