image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, Urząd Miasta Siemianowice Śląskie wraz z zespołem Szpitala Miejskiego, podjął się natychmiastowych prac przygotowawczych, w rezultacie których powstanie Punkt Szczepień Powszechnych.

Punkt ten będzie stanowił część ogólnopolskiej sieci placówek utworzonych przez samorządy w odpowiedzi na rządowy projekt mający przyśpieszyć tempo szczepień Polaków. Wszystko wskazuje na to, że prowadzone obecnie prace adaptacyjne, zmieniające Kompleks Sportowy MICHAŁ w punkt mający w przyszłości szczepić codziennie ponad 600 osób, zostaną ukończone 26 kwietnia br. Jeśli przedstawiciele służb sanitarno-epidemiologicznych, odbiorą przygotowany obiekt, pozostanie tylko czekać na pierwszą dostawę szczepionek, a te – zgodnie z ministerialnymi zapowiedziami – powinny pojawić się najdalej pod koniec kwietnia lub w pierwszych dniach maja.

Szczegółowe zasady skorzystania z możliwości szczepień za pośrednictwem Punktu, zostaną podane mieszkańcom do wiadomości, po uzyskaniu pełnych wytycznych ze strony rządowej.

Źródło: UM Siemianowice Śląskie